Facebook Demo – Customizer

Love Travelling Family: Podróże z dziećmi

Persönlicher Blog
2K

Podróże z dzieckiem. Rodzinny blog podróżniczy. Znajdziecie tu wszystko o podróżach bliższych i dalszych, przygotowaniach do podóży i jak kreatywnie spędzać czas z dziećmi w domu.

Love Travelling Family: Podróże z dziećmi

Jak to u Was jest z wyjazdami do Chorwacji? Adriatyk czy nie tylko?
Odwiedzając Chorwację warto poznać nie tylko Wybrzeże Adriatyku. Zgadza się, morze jest piękne, ale ten kraj to o wiele więcej niż turkusowa woda i kamieniste plaże. Czy wiecie na przykład, że to w Chorwacji urodził się Tito kochany i nienawidzony przywódca Jugosławii. Z Tito jest trochę jak z Castro na Kubie. O ile w przypadku takich dyktatorów jak Stalin czy Hitler nie da się mówić o tym, jak wiele zrobili dla kraju, bo ich rządy mierzy się w hektolitrach krwi, którą bezmyślnie przelali, to w przypadku Castro i Tito nie jest to już takie proste. Zarówno Kubańczycy jak i byli Jugosłowianie postrzegają swoich byłych przywódców jako prawdziwych ojców narodu, którzy działali dla dobra wspólnego. Ta afekcja nie jest udawana i nawet po śmierci przywódców i bez nacisku z zewnątrz Castro i Tito mają swoich wielbicieli.
Dzisiaj zabierzemy Was do miejsca, w którym urodził się Tito: Kumrovec.
Kumrovec znany jest z Muzeum Etnograficznego Staro Selo, gdzie znajduje się dom, w którym urodził się Tito. Oprócz pamiątek po Tito i jego pomniku, w skansenie zobaczycie piękne domy z XIX i XX wieku, budynki gospodarcze, wystawy rękodzieła i biegające tu i tam kury, czyli highlight trzylatka 😆 Aha, dziękujemy pani z restauracji za dokarmianie Zosi ciastkami. Bałkańskie umiłowanie dzieci widoczne na każdym kroku.

Kiedy odwiedzić Kumrovec? Po drodze z Lublany do Zagrzebia.
#kumrovec #tito #chorwacja #croatia #staroselo #balkany Bałkany z dzieckiem. Podróże z dziećmi. Love travelling family

[EN] Croatia is not only about beaches and turquoise water. Did you know that it is as well the birthcountry of Tito, a former leader of Yugoslavia. The house he was born you can visit in the Ethnological Museum Staro Selo (Old Village) Kumrovec.

Love Travelling Family: Podróże z dziećmi

[PL] Mostar to jedna z głównych atrakcji Bośni i Hercegowiny. Niestety zbyt często zarówno Bośnię jak i Mostar traktuje się jako punkt przelotowy w drodze z Polski do Chorwacji. My pierwszy raz do Bośni i Hercegowiny, nie przez Bośnię i Hercegowinę, wybraliśmy się na pierwszą podróż naszej drugiej pociechy. Tak nam się w Bośni i Hercegowinie spodobało, że wróciliśmy do tego pięknego kraju rok później. W Mostarze za każdym razem spędzaliśmy 4 – 5 dni i z pewnością jeszcze nieraz tu będziemy.
Mostar to miasto, gdzie zamiast odhaczania kolejnych zabytków warto zatrzymać się i napić bośniackiej kawy 😍 Co warto zobaczyć w Mostarze, znajdziecie tu : www.lovetravellingfamily.com/pl/mostar-bosnia-i-hercegowina-balkany-co-warto-zobaczyc-w-mostarze/

#mostar #BosniaHerzegovina #bałkanyzdzieckiem #podróżezdzieckiem #bałkany #bosniaandherzegovina #bosniaihercegowina

[EN] Mostar, Bosnia and Herzegovina. Things to do in Mostar. Balkans with kids.

I bet that for those who treat Bosnia and Herzegovina only as a transit country on their way to Croatia, Mostar will be the Bosnian Dubrovnik. But Bosnia and Herzegovina was never a transfer country for us. So, if I would hear someone trying to find similarities between Mostar and Dubrovnik in order to prove that Mostar is worth a one day visit, I would simply finish that conversation. I’m not kidding. Because Mostar is something spectacular and a one day trip is not the way to appreciate its beauty. So this is about the beauty of one of our favorite places in Bosnia. I am going to write you how to enjoy this place without being overwhelmed by tourists. There are still some places that I’m not gonna mention coz they became our favorite spots and honestly we were the only tourists there. And no matter how egoistic this may sound, I still hope it’s going to stay this way 🙂 www.lovetravellingfamily.com/mostar-bosnia-and-herzegovina-things-to-do-in-mostar-balkans-with-kids/

Love Travelling Family: Podróże z dziećmi

[PL] Jeśli ktoś się jeszcze łudzi, że na wakacje wrzucę Wam coś z nowości rowerowych, to pozbawiam nadziei. Mój rower w pełnej krasie 😉 1978 rules 😆

[EN] I guess, I won't be writing about new trends in cycling .1978 Rules 😆

[PL] Utrudnienia w zagranicznych wyjazdach to tak naprawdę cudowny czas na powrót do podstaw, czyli podróżniczego raczkowania. To podróże, które są bliższe niż dalsze, ale wcale nie gorsze. Bo to dzięki nim lepiej poznajemy nie tylko piękne miejsca wokół nas, ale również towarzyszy naszych podróży i nas samych. Z podróżowaniem jest jak ze wszystkimi innym, albo się je kocha bez względu na wszystko, albo wpada się w pułapkę podróżniczego narcyzmu czyli wydaje nam się, że im dalej jeździmy tym większymi ekspertami od d...py Maryni się stajemy. Jasne, jak się coś kocha to robi się to częściej, ma się więcej doświadczenia i mierzy się dalej, ale to te pierwsze bliższe podróże pozwalają nam "określić się" czyli zrozumieć jaki rodzaj poznawania świata jest nam najbliższy. O tym jak zacząć przeczytacie tu:

www.lovetravellingfamily.com/pl/cala-prawda-o-podrozowaniu-z-polski-w-swiat/

[EN] Current travel situation is perfect to discover the world around us and redefine the way we travel. Tips on how to start travelling with the family you will find here:

www.lovetravellingfamily.com/travel-tips-for-2017/

Love Travelling Family: Podróże z dziećmi

[PL] "Najlepsze plaże Chorwacji: Makarska. Chorwacja z dzieckiem" czyli przewodnik rodzinny, który pomoże Wam zaplanować wakacje. Przeczytacie tu jak wybrać plażę przyjazną dzieciom, co zwiedzić w Makarskiej i gdzie się zatrzymać. Będzie też wzmianka o tym, jak rezerwować kwatery, by nie nabrać się na "zniżki" niektórych blogerów.

Chorwacja ze względu na swoje położenie, dostęp do Morza Adriatyckiego, wiele pięknych wysp i zapierające dech w piersiach wybrzeże dalmatyńskie w końcu stała się popularna wśród turystów. Naszą przygodę z Chorwacją zaczęliśmy ponad dekadę temu.

Nasze wyjazdy to nie jazda do miejsca docelowego i wczasy. Każdą naszą wyprawę na Bałkany dokładnie przygotowujemy i staramy się zobaczyć po drodze jak najwięcej. Trudno nawet określić co w trakcie naszego wyjazdu było tym punktem docelowym, bo droga powrotna trwa u nas czasem ponad tydzień i pełna jest nowych ciekawych odkryć. Właśnie do tego Was zachęcam. W końcu w podróżach nie chodzi o to, by szybko gdzieś dojechać, ale żeby więcej zobaczyć i poznać. Szczególnie zachęcam do tego rodziny z małymi dziećmi. Dzieciaki nie są tak skonstruowane, by spędzać bez ruchu po kilkanaście godzin jazdy. Więc zamiast zachodzić w głowę jakie rozrywki wymyślać w samochodzie, jechać nocą i robić cuda niewidy by w jak najkrótszym czasie dojechać na wakacje, zacznijmy traktować nasze wyjazdy jak podróże. Przenocujcie gdzieś po drodze, dajcie sobie jedną / dwie noce na wytchnienie.

www.lovetravellingfamily.com/pl/najlepsze-plaze-chorwacji-makarska-chorwacja-z-dzieckiem-przewodnik-rodzinny-jak-planowac-wakacje/

[EN] Makarska, Makarska Riviera. Croatia with kids. Family travel guide

"Makarska is a small town (with around 15 thousand inhabitants) on the Adriatic coastline of Croatia, located at the foot of the Biokovo mountain range, between Spit and Dubrovnik. It is one of the most popular tourist destinations on the Croatian coast and it’s known for its Makarska Riviera beaches and for having more than 2750 hours of sun a year 😊. We choose Makarska for one of our stops during our first big Balkan trip with our 8-months old daughter, because it was rated as one of best beaches for family with kids. And indeed, it is. Small stones, turquoise water, and trees at the beach to give you some shadow (still, remember to take a beach tent to make sure you have protection against the sun and wind)."

www.lovetravellingfamily.com/makarska-makarska-riviera-croatia-with-kids-family-travel-guide/
#chorwacja #chorwacjazdzieckiem #plaża #plażeChorwacji #makarska #podróże #podróżezdzieckiem #adriatyk #dalmacja #bałkany #bałkanyzdzieckiem #croatia #croatiawithkids #makarska #roadtrip #makarskariviera #makarskariwiera #wakacje #podróże #zachódsłońca #sunset

Love Travelling Family: Podróże z dziećmi

[PL] "Dziś będzie o stolicy Słowenii Lublanie, którą bardzo polubiliśmy i z pewnością do niej wrócimy. Zwiedzanie Lublany większość przewodników rozpoczyna od Starego Miasta, słynnych smoków czy zamku, ale my wcale Was tam dziś nie zabierzemy, tylko do niezależnego centrum kulturalnego w Lublanie, gdzie rzeczywistość miesza się z wyobraźnią – AKC Metelkova mesto."

www.lovetravellingfamily.com/pl/metelkova-lublana-co-warto-zobaczyc-slowenia-z-dzieckiem-balkany/

#lublana #metelkova #słowenia #słoweniazdzieckiem#podróże #podrozezdzieckiem #bałkany

[EN] Metelkova Art Center, Slovenia. Ljubljana with kids

"We arrived in Ljubljana in the evening. The capital of Slovenia was one of the stops on our second Balkan trip that we made with our two daughters, ages 3.5 and 4 months. Having such small kids on board, we planned the trip so that the driving will not take too long for them. Thanks to this, we could stop for 1-2 days in different places. One of them was Ljubljana. And although many will probably start their sightseeing with the famous dragons, the castle, or the Old Town ,we took our girls to the place that crossed the border between reality and imagination – the art district Metelkova filled with street art, graffiti, and art installations."

www.lovetravellingfamily.com/metelkova-art-center-slovenia-ljubljana-with-kids/
#ljubljana #metelkova #slovenia #lovetravellingfamily #travelingwithkids #travels #sloveniawithkids #streetart #graffiti

[PL] Coś dla fanów Pippi Pończoszanki, w szczególności tych, którzy polubili ekranizację przygód Pippi pod tytułem „Pippi w kraju Taka-Tuka”. Okazuje się, że aby wybrać się do Taka-Tuka nie trzeba ani do Szwecji jechać, ani na Barbados, wystarczy na Bałkany, a dokładnie do Czarnogóry, bo to w czarnogórskiej nadmorskiej miejscowości Budva kręcono niektóre sceny do filmu. Zapraszam więc Was do Taka-Tuka:

www.lovetravellingfamily.com/pl/budva-czarnogora-z-dzieckiem-balkany-co-warto-zobaczyc/

[EN] For the fans of Astrid Lindgren, we have a small surprise. It was Budva where some scenes from the movie Pippi in the South Seas were shot. We must say Budva is quite popular among film directors. More information you can find here:

www.lovetravellingfamily.com/budva-montenegro-with-kids-things-to-do-in-budva-balkans/

#travelingwithkids #travels #podróże #podrozezdzieckiem #montenegro #montenegrowithkids #balkans #bałkany #czarnogóra #czarnogórazdzieckiem #pippi #takatuka #budva

Love Travelling Family: Podróże z dziećmi

[PL] Nie wyrobiłam się dziś z Podlasiem na niedzielę, więc zabiorę Was do Czarnogóry. Kto już był? U nas była to pierwsza wyprawa z 8- miesięczną Zosią. W sumie pokonaliśmy wtedy ponad 3000 km przed pięć państw i nie żebyśmy tu dążyli do pokonania jakieś rekordu, ale do tej Czarnogóry jakoś dojechać trzeba. Dlaczego nie zdecydowaliśmy się na Chorwację? No więc, raz, że do Czarnogóry jechaliśmy przez Chorwację i po kilka dni zatrzymywaliśmy się w różnych miejscach, po drugie Czarnogóra ciągle była, i nadal chyba jest, mniej turystyczna niż jej bałkańska sąsiadka. A plaże? Zobaczcie sami:

www.lovetravellingfamily.com/montenegro-beaches-budva-sveti-stefan-petrovac/
#podróże #podrozezdzieckiem #czarnogóra #czarnogórazdzieckiem #montenegro #montenegrowithkids #balkans #bałkany

[EN] The best beaches in Montenegro

www.lovetravellingfamily.com/montenegro-beaches-budva-sveti-stefan-petrovac/

Love Travelling Family: Podróże z dziećmi

"Chiny od góry do dołu" Marek Pindral

Lubię czytać książki podróżnicze, a już w czasach, gdy sami podróżować nie możemy, jest to jedna z nielicznych możliwości odwiedzenia dalekich zakątków świata chociażby w wyobraźni. Tak więc, postanowiłam popodróżować po Chinach. Z kilku tytułów, po które zdecydowałam się sięgnąć żaden nie był napisany przez podróżników, których wcześniej czytałam. Książka Pindrala trafiła do mnie, gdyż z wydawnictwa Poznaj Świat mam książki Halika i Cejrowskiego i bardzo je lubię. Pomyślałam więc, że jest szansa, że poziom się utrzyma.
Niestety jestem na 39 stronie i mam wrażenie, że ktoś mi umysł zaśmieca swoją zgryźliwością i pogardą do Chińczyków i całych Chin w ogóle. Książka, która miała mnie zabrać w podróż po Chinach, zabrała mnie no zakompleksionego światka autora, który na każdym kroku próbuje udowodnić swoją wyższość, tudzież wyższość narodu polskiego. Uważam, że ta książka w ogóle nie powinna być wydana jako książka podróżnicza, bo jad przesiąkający każde niemal zdanie nie pozwala na odbycie żadnej podróży dla czytelnika. Przykre to, bo autor przebywał w Chinach na tyle długo, by stać się w pewnym sensie podróżniczym ekspertem. A tak, jedyne co czytelnik tu znajdzie to płytki sarkazm, mylony przez autora z poczuciem humoru, na tle Chin.
#książkipodróżnicze #chiny #jakspartaczyćksiażę #recenzja

Love Travelling Family: Podróże z dziećmi

[PL] Słowacja : blisko i pięknie, a do tego łatwo się ją zwiedza nawet z malutkimi dziećmi. My postanowiliśmy wybrać się na Słowację z 9-miesięcznym berbeciem. Co warto zobaczyć na Słowacji, gdy się podróżuje z takim maluchem i gdzie się zatrzymać (a tu uwaga, nie będzie o hotelu tylko o akademiku, w którym nocowaliśmy 🙈) przeczytacie i obejrzycie tu:

www.lovetravellingfamily.com/slovakia-road-trip/

[EN] How to plan road trip through Slovakia?
If you are wondering where to travel with your kids, take a look at Slovakia. Here are the places you definitely should not miss on the way:

www.lovetravellingfamily.com/slovakia-road-trip/
#słowacja #slovakia #słowacjazdzieckiem #slovakiawithkids #travelingwithkids #podróże #podrozezdzieckiem


This is a Facebook demo page created by plugin automatically. Please do not delete to make the plugin work properly.